TENNIS

Νέες διακρίσεις για τη Μελίνα Ζουμπουλάκη στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Tennis Europe στην Αριδαία

21/08/2023
Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Aridea Cup 2023, με τους τελικούς του τουρνουά να διεξάγονται το πρωί του Σαββάτου στις εγκαταστάσεις του Ομίλου Αντισφαίρισης Αριδαίας στην Πιπεριά Αλμωπίας. Η Μελίνα Ζουμπουλάκη κατέκτησε τη 2η θέση στο μονό Κ16 μετά από μια αμφίρροπη αναμέτρηση για την πρώτη θέση, ενώ κατέλαβε και την 3η θέση στο διπλό
Διαβάστε Περισσότερα

Συγχαρητήρια στη νεαρή αθλήτρια του ομίλου μας Θεοδώρα Λιάπη

15/08/2023
Άλλη μια διάκριση για τη νεαρή αθλήτρια του ομίλου μας Θεοδώρα Λιάπη η οποία κατέκτησε την τρίτη θέση στο 3ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αντισφαίρισης Ε1 Κ18 στις Σέρρες Το Πρωτάθλημα φιλοξενήθηκε στις αναβαθμισμένες εγκαταστάσεις των γηπέδων τένις του Δήμου Σερρών στην Κοιλάδα των Αγίων Αναργύρων, ενώ υποδέχτηκε περισσότερους από 360 αθλητές και αθλήτριες από όλη τη

H συντήρηση των γηπέδων μας συνεχίζεται !!!

31/07/2023

Συγχαρητήρια στη νεαρή αθλήτρια του ομίλου μας Προκοπίου Ασημίνα

05/07/2023
Συγχαρητήρια στη νεαρή αθλήτρια του ομίλου μας Προκοπίου Ασημίνα, η οποία κατέλαβε την δεύτερη θέση στην κατηγορία U16, στο OPEN Πρωτάθλημα Ε3 της ΣΤ Ένωσης Αντισφαίρισης που φιλοξένησε ο Κεφαλληνιακός Όμιλος Αντισφαίρισης (Κ.Ο.Α). Στο τουρνουά  συμμετείχαν αθλητικοί όμιλοι  από Πρέβεζα, Καλαμάτα, Πάτρα, Ζάκυνθο και Αθήνα, στις κατηγορίες αθλητών κάτω των 12 και κάτω των 16

Γιορτή λήξης μίνι Ακαδημίας τένις

29/06/2023
Η σεζόν μας έκλεισε με μια όμορφη γιορτή για τους μικρούς μας μαθητές και τους γονείς τους. Χαμόγελα χαράς και ενθουσιασμού γέμισαν την ατμόσφαιρα όταν οι μικροί μας αθλητές παρέλαβαν τα μετάλλια και το αναμνηστικό τους δίπλωμα. Παρούσα στην εκδήλωση η κυρία Ρωσσίδου, εκπρόσωπος της διοίκησης του ΑΟΚ. Ευχόμαστε καλό καλοκαίρι και ραντεβού τον Σεπτέμβρη!

Πρωταθλήτριες στο Καβάνταρτσι Παρασκευοπούλου και Ζουμπουλάκη

16/06/2023
Η Χρυσούλα Παρασκευοπούλου και η Μελίνα Ζουμπουλάκη κατέκτησαν τον τίτλο στο διπλό της διεθνούς διοργάνωσης της Tennis Europe, Crna Reka Open U16, με την Αλίκη Χανόγλου να καταλαμβάνει την 2η θέση   Σε έναν τελικό που είχε έντονο ελληνικό στοιχείο, η Παρασκευοπούλου και η Ζουμπουλάκη κέρδισαν τη Χανόγλου και την Zara Zafirovska με 6-3, 6-2,

Τελετή βράβευσης των νικητών του όπεν τουρνουά μας SINGLES DOUBLES 2023.

25/05/2023
Σε όμορφο κλίμα πραγματοποιήθηκε χτες η τελετή βράβευσης των νικητών του όπεν τουρνουά μας SINGLES DOUBLES 2023. Οι καλεσμένοι και συμμετέχοντες του τουρνουά είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν δυνατούς τελικούς αγώνες τον όμορφο κήπο του ΑΟΚ. Ευχαριστούμε τον συνεργάτη μας Κώστα Ζαρειφόπουλο για την κοινή μας προσπάθεια ενός ακόμα επιτυχημένου τουρνουά, όπως επίσης όλους τους